منطقه 19 : برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از هپاتیت در سرای محله نعمت آباد

منطقه ۱۹،  3970822001
 منطقه 19 : برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از هپاتیت در سرای محله نعمت آباد

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از هپاتیت در سرای محله نعمت آباد خبر داد:

اتوماسیون اداري شهرداري تهران >> ISTG SIMA

به گزارش روابط عمومي اداره سلامت منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدير سلامت منطقه ، در راستاي رسالت اداره ي سلامت بر ارتقاي سطح آگاهي شهروندان و با هدف بهبود كيفيت زندگي آن ها ، کارگاه آموزشی آموزشي با محوريت آشنايي با بيماري هپاتيت در سراي محله ي نعمت آباد برگزار شد

وي با بيان اين كه ، در ايران بالغ بر ۳٪ افراد آلوده به اين ويروس مي‌باشند. حدود ۷۵ الي ۸۰ درصد از افرادي كه تازه به اين ويروس مبتلا شده‌اند، دچار پيشرفت و مزمن شدن اين بيماري شده و از بين آن‌ها نيز0 ۶ الي ۷۰ درصد به بيماري‌هاي مزمن كبدي دچار مي‌شوند. از بين افراد حدود ۵ الي ۲۰ درصد به سيروز كبدي مبتلا شده و ۱ الي ۵ درصد آنان بر اثر بيماري سيروز كبدي يا سرطان كبد مي‌ميرند افزود ، با توجه به اينكه سطح معيشتي و سلامت شهروندان اين منطقه پايينتر از ساير مناطق شهر ميباشد خانه ی سلامت نعمت آباد اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از هپاتیت در سرای محله کرده است .
وی ادامه داد : در این کارگاه آموزشی که با حضور جمعی از شهروندان برگزار شد ، شرکت کنندگان با عوامل مؤثر در ابتلا به این  بیماری آشنا شدند و پاسخ سؤالات خود را از کارشناس حاضر دریافت کردند .